Boeing MH 17: šídlo v pytli

18. 09. 2014 13:43:05
Případ Boeing MH 17 nekončí. Vypadá to tak, že to nešťastné letadlo bylo příliš velkým šídlem, které se nedá utajit v pytli politických zájmů. Sem a tam se vyskytují nové a nové údaje, které zpochybňují "politkorektní" verzi tragedii, podle níž byl malajsijský boeing sestřelen "separatisty-teroristy" raketovým systémem BUK 1M.

Největší podíl na tomto zpochybňování má pravě nizozemská vyšetřovací komise, která svým 34stránkovým verdiktem řekla prd. Komise se neodvážila prohlásit nic, co by doposud nebylo známo. Podle ní trup letadla byl zevnějšku poškozen množstvím trhlin. Proto se ve vzduchu rozpadl. A je to celý. Žádné naléhavé otázky, potřebující odpovědi zůstaly mimo pozornost expertů.

Není známo, jestli měla komise k dispozici záznamy rozhovorů pilotů s dispečery, údaje z americké družice, záznamy o aktivitách ukrajinského letectví 17. července. Mimochodem, žádná zmínka o tom, kolik petroleje boeing natankoval před odletem z Amsterdamu. Mohu pokračovat dlouho, těch nezodpověděných otázek mám celý pytel.

Svým angažovaným postojem komise de facto dává carte blanche alternativnímu vyšetřování, které se nezastavovalo ani na minutu. Navíc, může to být dobrý business. Za odhalení tajemství pádu letu MH 17 vyhlášena odměna 30 milionů amerických dolarů. Tolik slibuje zaplatit anonymní dárce přes malou, ale velmi renomovanou německou detektivní agenturu Wifka.

Již po zveřejnění předběžných výsledků komise, více než po měsíci a půl po tragedii nalezli experti v tělech pilotů "cizí tělesa". Ale "v současnou chvíli nevíme, co jsou to za předměty. Experti pracují s těly pilotů"- prohlásila zástupce holandské Rady bezpečnosti Sara Fernoy. Ale abychom se dočkali od komise nějaké definitivní zprávy, musíme mít opravdu velkou trpělivost.

Ta trpělivost očividně došla opozičním poslancům německého Bundestagu, kteří se obrátili s poslaneckou interpelací na vládu: Co vy tam vlastně o této katastrofě víte?

Chce, nechce, vydala německá vláda 8stránkový memorandum, obsahující velmi zajímavá fakta.

Vláda řekla, že má k dispozici rozhovory pilotů, ale nemůže je zveřejnit bez povolení Holandska. V memorandu mimo jiného stojí: "Federální vláda nemá potvrzené údaje o tom, že let MH 17 byl sestřelen protivzdušnou raketou" i když se od samého začátku nechali němečtí politici slyšet, že tragedií mají na svědomí proruští separatisté.

Ale čím dál, tím zajímavěji. Memorandum líčí, že 17. července ve vzdušném prostoru Polska a Rumunska se nacházely dvě průzkumná letadla NATO AWACS, které sledovaly celou situaci na Ukrajině včetně činnosti protivzdušné obrany a radarů. Oba letadla zaznamenaly signál raketového systému, který byl identifikován jako raketový systém "země-vzduch" SA-3.

Podle klasifikace NATO SA-3 je starý sovětský raketový systém S-125 Něva (Pečora). Nebyl to Buk, o kterém již druhý den po katastrofě nás přesvědčoval šéf ukrajinské bezpečnosti Avakov a s ním pak západní (i česká) média spolu s politiky.

Ruská armáda S-125 již dlouho nepoužívá, je nahrazen novějšími systémy. Ale ukrajinská protiletecká obrana tento raketový systém stále má ve svém arzenálu.

Buk M1 a S-125 jsou absolutně odlišné tipy raketových systémů. Vypadají jinak vizuálně, jinak se obsluhují a vůbec - mrknete na obrázek.

Buk_S_125_big.jpg

Dá se tyto dva systémy splést? Specialisté komentují to tak. Je možné splést jenom signál systému S-125 se signálem, který vysílá Buk. Ale v jednom případě. Pokud má Buk vypnutý systém radarového zaměřování. Kdy by střílel naslepo do cílu, letícím 10 kilometrů vysoko. Což je blbost.

Alternativní vyšetřování pokračuje. Šídlo v pytli neutajíš. Vinici se najdou.

A prosím trolly se neobtěžovat s komentáři. Nejsem kremelský agent a nedostávám za blogy ani vindru.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Sergej Kondakov | čtvrtek 18.9.2014 13:43 | karma článku: 35.78 | přečteno: 3126x

Další články blogera

Sergej Kondakov

Katastrofa bude za měsíc

Před pár dní se pán Prezident obrátil k národu s prohlášením. Vyzval občany své země, aby se připravili na katastrofu. Lid má na to měsíc.

12.9.2016 v 8:00 | Karma článku: 33.04 | Přečteno: 4481 | Diskuse

Sergej Kondakov

Kdo zachrání Kovosvit?

Kovosvit je zachráněn, jásá média. Našel se investor, který dává peníze na výplatu téměř osmi stům zaměstnancům baťovské strojírny. Hurá! Spása je na dosah! Bude Kovosvit opravdu zachráněn?

5.9.2016 v 8:00 | Karma článku: 25.92 | Přečteno: 1183 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Volit až od šestnácti - není to pozdě?

„Tak děti – vyčůrat, umýt se, vyčistit si zoubky a hezky šupky do hajan, víte, že ráno musíte jít volit!“

20.4.2019 v 16:12 | Karma článku: 12.38 | Přečteno: 103 | Diskuse

Ivo Hnilica

Stíhaný premiér A. Babiš - nejlepší jakého ČR měla a má!

Od revoluce v listopadu 1989 byla celá řada předsedů vlád ČR vzešlých z politických stran ODS a ČSSD. Ale nazvat je osobnostmi ve smyslu “Mistr” si zaslouží, v mém hodnocení, pouze pánové Václav Klaus ODS, který dokázal, ať si o z

20.4.2019 v 12:35 | Karma článku: 27.49 | Přečteno: 650 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Jak je možné mít rád Rusko, když Rusové milují Stalina?

Není to poprvé, kdy nostalgie ruských občanů způsobí, že jeden z nejhorších diktátorů a masových vrahů je předmětem zbožného uctívání.

20.4.2019 v 11:34 | Karma článku: 24.56 | Přečteno: 408 | Diskuse

Dušan Póč

Jsem rád, že mohu konečně pochválit

Velikonoce napomohly tomu, že Vsetín je prožil v klidu. Den před Velkým pátkem totiž přišla na svět informace, že část vsetínských Cikánů vystěhovaných v roce 2006 z pavlačáku, požaduje po radnici finanční a materiální odškodné.

20.4.2019 v 10:51 | Karma článku: 24.06 | Přečteno: 364 |

Václav Smrk

Jak dlouho si necháme líbit Zemanovu neo-normalizaci?

Vyhození světově uznávaného odborníka Jiřího Fajta z Národní galerie a nástup Marie Benešové na post ministryně s cílem ovládnout státní zastupitelství. To jsou další dva nebezpečné kroky plíživé Zemanovy normalizace.

20.4.2019 v 10:35 | Karma článku: 21.91 | Přečteno: 430 |
Počet článků 124 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2335
Jsem filmař, dokumentarista. Kameraman, střihač, režisér. Pocházím z Ruska, přesněji řečeno, ze Sovětského svazu. Když jsem pracoval jako kameraman a režisér, politiky jsem se stranil. Ale za "perestrojku", na konci 80. let minulého staletí musel jsem zúčastnit procesu velkých společenských změn. Od té doby se hodně zajímám o politiku a vliv "velké" politiky na život obyčejného občana. Přestěhoval jsem do Česka v půli 90. let, postupně jsem se vrátil do branže. Ale zájem o politiku jsem neztratil. Zažíváme velké změny. Už zase. Musím se k tomu vyjadřovat.

Najdete na iDNES.cz