Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 29. července 2021 Marta

Boeing MH 17: šídlo v pytli

18. 09. 2014 13:43:05
Případ Boeing MH 17 nekončí. Vypadá to tak, že to nešťastné letadlo bylo příliš velkým šídlem, které se nedá utajit v pytli politických zájmů. Sem a tam se vyskytují nové a nové údaje, které zpochybňují "politkorektní" verzi tragedii, podle níž byl malajsijský boeing sestřelen "separatisty-teroristy" raketovým systémem BUK 1M.

Největší podíl na tomto zpochybňování má pravě nizozemská vyšetřovací komise, která svým 34stránkovým verdiktem řekla prd. Komise se neodvážila prohlásit nic, co by doposud nebylo známo. Podle ní trup letadla byl zevnějšku poškozen množstvím trhlin. Proto se ve vzduchu rozpadl. A je to celý. Žádné naléhavé otázky, potřebující odpovědi zůstaly mimo pozornost expertů.

Není známo, jestli měla komise k dispozici záznamy rozhovorů pilotů s dispečery, údaje z americké družice, záznamy o aktivitách ukrajinského letectví 17. července. Mimochodem, žádná zmínka o tom, kolik petroleje boeing natankoval před odletem z Amsterdamu. Mohu pokračovat dlouho, těch nezodpověděných otázek mám celý pytel.

Svým angažovaným postojem komise de facto dává carte blanche alternativnímu vyšetřování, které se nezastavovalo ani na minutu. Navíc, může to být dobrý business. Za odhalení tajemství pádu letu MH 17 vyhlášena odměna 30 milionů amerických dolarů. Tolik slibuje zaplatit anonymní dárce přes malou, ale velmi renomovanou německou detektivní agenturu Wifka.

Již po zveřejnění předběžných výsledků komise, více než po měsíci a půl po tragedii nalezli experti v tělech pilotů "cizí tělesa". Ale "v současnou chvíli nevíme, co jsou to za předměty. Experti pracují s těly pilotů"- prohlásila zástupce holandské Rady bezpečnosti Sara Fernoy. Ale abychom se dočkali od komise nějaké definitivní zprávy, musíme mít opravdu velkou trpělivost.

Ta trpělivost očividně došla opozičním poslancům německého Bundestagu, kteří se obrátili s poslaneckou interpelací na vládu: Co vy tam vlastně o této katastrofě víte?

Chce, nechce, vydala německá vláda 8stránkový memorandum, obsahující velmi zajímavá fakta.

Vláda řekla, že má k dispozici rozhovory pilotů, ale nemůže je zveřejnit bez povolení Holandska. V memorandu mimo jiného stojí: "Federální vláda nemá potvrzené údaje o tom, že let MH 17 byl sestřelen protivzdušnou raketou" i když se od samého začátku nechali němečtí politici slyšet, že tragedií mají na svědomí proruští separatisté.

Ale čím dál, tím zajímavěji. Memorandum líčí, že 17. července ve vzdušném prostoru Polska a Rumunska se nacházely dvě průzkumná letadla NATO AWACS, které sledovaly celou situaci na Ukrajině včetně činnosti protivzdušné obrany a radarů. Oba letadla zaznamenaly signál raketového systému, který byl identifikován jako raketový systém "země-vzduch" SA-3.

Podle klasifikace NATO SA-3 je starý sovětský raketový systém S-125 Něva (Pečora). Nebyl to Buk, o kterém již druhý den po katastrofě nás přesvědčoval šéf ukrajinské bezpečnosti Avakov a s ním pak západní (i česká) média spolu s politiky.

Ruská armáda S-125 již dlouho nepoužívá, je nahrazen novějšími systémy. Ale ukrajinská protiletecká obrana tento raketový systém stále má ve svém arzenálu.

Buk M1 a S-125 jsou absolutně odlišné tipy raketových systémů. Vypadají jinak vizuálně, jinak se obsluhují a vůbec - mrknete na obrázek.

Buk_S_125_big.jpg

Dá se tyto dva systémy splést? Specialisté komentují to tak. Je možné splést jenom signál systému S-125 se signálem, který vysílá Buk. Ale v jednom případě. Pokud má Buk vypnutý systém radarového zaměřování. Kdy by střílel naslepo do cílu, letícím 10 kilometrů vysoko. Což je blbost.

Alternativní vyšetřování pokračuje. Šídlo v pytli neutajíš. Vinici se najdou.

A prosím trolly se neobtěžovat s komentáři. Nejsem kremelský agent a nedostávám za blogy ani vindru.

Autor: Sergej Kondakov | čtvrtek 18.9.2014 13:43 | karma článku: 35.78 | přečteno: 3126x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Karel Trčálek

O Řecku a Konstantinopoli, Izraeli a Jeruzalémě

Konstantinopol je sice řecká, ale protože si ji Řekové nedobyli zpět, zůstává formálně turecká, na rozdíl od Jeruzaléma, který nemůže nepatřit Židům

29.7.2021 v 18:07 | Karma článku: 8.14 | Přečteno: 83 | Diskuse

Vilém Barák

Nepřechylování, další krok ke konci světa?

Prudká reakce části veřejnosti na svobodu nepřechylovat ženská jména ukazuje, jak silný je český jazykový imperialismus. Ten po roce 1918 a 1945 vyvřel v přejmenovávání měst, obcí, náměstí, prostě všech místopisných názvů.

29.7.2021 v 17:01 | Karma článku: 9.94 | Přečteno: 180 | Diskuse

Lubomír Stejskal

O Konstantinopoli a Řecku, Jeruzalému a Izraeli

Při obhajobě historického práva Židů (Judejců, Izraelců) na Jeruzalém jako jejich právoplatné duchovní a politické metropole poukazují někteří oponenti na příklad Istanbulu (Cařihradu, Konstantinopole).

29.7.2021 v 13:35 | Karma článku: 13.44 | Přečteno: 200 | Diskuse

Zdeněk Koudelka

Žaloba Václava Klause na Ministerstvo zdravotnictví. Nezákonná opatření nelze vynucovat

Prezident Václav Klaus podal 28. 7. 2021 prostřednictvím advokáta Zdeňka Koudelky žalobu Městskému soudu v Praze proti rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví, kterým mu byla udělena pokuta.

29.7.2021 v 10:05 | Karma článku: 32.62 | Přečteno: 847 | Diskuse

Jan Bartoň

Pozitivní Perušič je negativní?

Olympijské hry doprovázené každodenním testováním sportovců mají pro Česko zajímavý vedlejší průběh. I přes pozitivní test na covid může plážový volejbalista Perušič hrát!

29.7.2021 v 9:00 | Karma článku: 27.71 | Přečteno: 561 | Diskuse
Počet článků 124 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2390
Jsem filmař, dokumentarista. Kameraman, střihač, režisér. Pocházím z Ruska, přesněji řečeno, ze Sovětského svazu. Když jsem pracoval jako kameraman a režisér, politiky jsem se stranil. Ale za "perestrojku", na konci 80. let minulého staletí musel jsem zúčastnit procesu velkých společenských změn. Od té doby se hodně zajímám o politiku a vliv "velké" politiky na život obyčejného občana. Přestěhoval jsem do Česka v půli 90. let, postupně jsem se vrátil do branže. Ale zájem o politiku jsem neztratil. Zažíváme velké změny. Už zase. Musím se k tomu vyjadřovat.

Najdete na iDNES.cz