Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 31. ledna 2023 Marika

Boeing MH 17: šídlo v pytli

18. 09. 2014 13:43:05
Případ Boeing MH 17 nekončí. Vypadá to tak, že to nešťastné letadlo bylo příliš velkým šídlem, které se nedá utajit v pytli politických zájmů. Sem a tam se vyskytují nové a nové údaje, které zpochybňují "politkorektní" verzi tragedii, podle níž byl malajsijský boeing sestřelen "separatisty-teroristy" raketovým systémem BUK 1M.

Největší podíl na tomto zpochybňování má pravě nizozemská vyšetřovací komise, která svým 34stránkovým verdiktem řekla prd. Komise se neodvážila prohlásit nic, co by doposud nebylo známo. Podle ní trup letadla byl zevnějšku poškozen množstvím trhlin. Proto se ve vzduchu rozpadl. A je to celý. Žádné naléhavé otázky, potřebující odpovědi zůstaly mimo pozornost expertů.

Není známo, jestli měla komise k dispozici záznamy rozhovorů pilotů s dispečery, údaje z americké družice, záznamy o aktivitách ukrajinského letectví 17. července. Mimochodem, žádná zmínka o tom, kolik petroleje boeing natankoval před odletem z Amsterdamu. Mohu pokračovat dlouho, těch nezodpověděných otázek mám celý pytel.

Svým angažovaným postojem komise de facto dává carte blanche alternativnímu vyšetřování, které se nezastavovalo ani na minutu. Navíc, může to být dobrý business. Za odhalení tajemství pádu letu MH 17 vyhlášena odměna 30 milionů amerických dolarů. Tolik slibuje zaplatit anonymní dárce přes malou, ale velmi renomovanou německou detektivní agenturu Wifka.

Již po zveřejnění předběžných výsledků komise, více než po měsíci a půl po tragedii nalezli experti v tělech pilotů "cizí tělesa". Ale "v současnou chvíli nevíme, co jsou to za předměty. Experti pracují s těly pilotů"- prohlásila zástupce holandské Rady bezpečnosti Sara Fernoy. Ale abychom se dočkali od komise nějaké definitivní zprávy, musíme mít opravdu velkou trpělivost.

Ta trpělivost očividně došla opozičním poslancům německého Bundestagu, kteří se obrátili s poslaneckou interpelací na vládu: Co vy tam vlastně o této katastrofě víte?

Chce, nechce, vydala německá vláda 8stránkový memorandum, obsahující velmi zajímavá fakta.

Vláda řekla, že má k dispozici rozhovory pilotů, ale nemůže je zveřejnit bez povolení Holandska. V memorandu mimo jiného stojí: "Federální vláda nemá potvrzené údaje o tom, že let MH 17 byl sestřelen protivzdušnou raketou" i když se od samého začátku nechali němečtí politici slyšet, že tragedií mají na svědomí proruští separatisté.

Ale čím dál, tím zajímavěji. Memorandum líčí, že 17. července ve vzdušném prostoru Polska a Rumunska se nacházely dvě průzkumná letadla NATO AWACS, které sledovaly celou situaci na Ukrajině včetně činnosti protivzdušné obrany a radarů. Oba letadla zaznamenaly signál raketového systému, který byl identifikován jako raketový systém "země-vzduch" SA-3.

Podle klasifikace NATO SA-3 je starý sovětský raketový systém S-125 Něva (Pečora). Nebyl to Buk, o kterém již druhý den po katastrofě nás přesvědčoval šéf ukrajinské bezpečnosti Avakov a s ním pak západní (i česká) média spolu s politiky.

Ruská armáda S-125 již dlouho nepoužívá, je nahrazen novějšími systémy. Ale ukrajinská protiletecká obrana tento raketový systém stále má ve svém arzenálu.

Buk M1 a S-125 jsou absolutně odlišné tipy raketových systémů. Vypadají jinak vizuálně, jinak se obsluhují a vůbec - mrknete na obrázek.

Buk_S_125_big.jpg

Dá se tyto dva systémy splést? Specialisté komentují to tak. Je možné splést jenom signál systému S-125 se signálem, který vysílá Buk. Ale v jednom případě. Pokud má Buk vypnutý systém radarového zaměřování. Kdy by střílel naslepo do cílu, letícím 10 kilometrů vysoko. Což je blbost.

Alternativní vyšetřování pokračuje. Šídlo v pytli neutajíš. Vinici se najdou.

A prosím trolly se neobtěžovat s komentáři. Nejsem kremelský agent a nedostávám za blogy ani vindru.

Autor: Sergej Kondakov | čtvrtek 18.9.2014 13:43 | karma článku: 35.83 | přečteno: 3127x

Další články blogera

Sergej Kondakov

Strop lepších zítřků

Vždycky jsem říkal, že v Bruselu sedí géniové. Proto s obrovským optimismem se dívám do lepších zítřků, které se tam pro nás buduje. A snažím se brát z Bruselu příklad.

29.11.2022 v 12:22 | Karma článku: 25.39 | Přečteno: 522 | Diskuse

Sergej Kondakov

Jak jsem v mládí četl o Jaromíru Soukupovi

Myslel jsem si, že jsme dosáhli dna. Ale ze spodu zaklepali. Zaklepal, pochopitelně, miliardář, mediální magnát a /nejenom/můj dlužník Jaromír Soukup. Zaklepal tím, že se nic nestalo.

17.11.2022 v 10:58 | Karma článku: 22.72 | Přečteno: 910 | Diskuse

Sergej Kondakov

Přelet nad Čapím hnízdem

Policie a soud leze pod kůži Andreji Babišovi, ale hnutígenosse a celému jeho hnutí to vůbec nevadí. Přízeň občanů to nesnižuje. Proč?

15.11.2022 v 13:23 | Karma článku: 20.39 | Přečteno: 552 | Diskuse

Sergej Kondakov

Jaromír Soukup: Neplatit, neplatit, neplatit!

Ahoj všichni! Nebyl jsem tu dlouho, uch! I když ta dnešní doba, kdy dějiny skáčou, jako šílené koně, prostě nutí vlézt do veřejné diskuze o vezdejších problémech.

21.10.2022 v 11:06 | Karma článku: 29.03 | Přečteno: 2033 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tom Vácha

Zvítězilo férové jednání, upřímnost a kompetentnost

Tyto atributy jednoznačně charakterizovaly jednoho z kandidátů, a zároveň nově zvoleného prezidenta, a to i přes jeho přechodné zdravotní problémy, s kterými musel v posledním týdnu předvolební kampaně zápolit.

31.1.2023 v 9:06 | Karma článku: 11.91 | Přečteno: 145 | Diskuse

Karel Trčálek

Ukrajinskou tragédii má na svědomí generál Pavel!

Poskok, jehož na Hrad dosadil Washigton prostřednictvím stejného software, který udělal prezidentem i Macrona a Čaputovou, se určitě přetrhne, aby nás nezatáhl do barbarské války proti Rusku, poslední výspě křesťanské civilizace!

31.1.2023 v 8:55 | Karma článku: 11.09 | Přečteno: 148 | Diskuse

Jan Bartoň

Ukrajinská tragédie aneb nezavleču Česko do války

Jedním z témat volební kampaně Andreje Babiše byl slogan „Nezavleču Česko do války“. Tak, jak se válka na Ukrajině vyvíjí, lze konstatovat, že Česko bude jen reagovat na budoucí možnou eskalaci války.

31.1.2023 v 8:00 | Karma článku: 15.63 | Přečteno: 399 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Tiskoví mluvčí dokážou i pobavit

Nevíme, jaká bude nová mluvčí zvoleného prezidenta Pavla, nemá smysl spekulovat a rozhodně ne vycházet z její euforie během „dne vítězství". Vyčkejme, až bude ve funkci a pak hodnoťme.

30.1.2023 v 20:10 | Karma článku: 17.77 | Přečteno: 414 | Diskuse

Aleš Merta

Jdeme válce vstříc ?

Je přímé zapojení naší země do válečného konfliktu na Ukrajině reálné, nebo je to jenom fikce, kterou se nám tady v zápalu předvolebního boje snažil šířit Andrej Babiš?

30.1.2023 v 17:37 | Karma článku: 28.45 | Přečteno: 707 | Diskuse
Počet článků 128 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2360
Jsem filmař, dokumentarista. Kameraman, střihač, režisér. Pocházím z Ruska, přesněji řečeno, ze Sovětského svazu. Když jsem pracoval jako kameraman a režisér, politiky jsem se stranil. Ale za "perestrojku", na konci 80. let minulého staletí musel jsem zúčastnit procesu velkých společenských změn. Od té doby se hodně zajímám o politiku a vliv "velké" politiky na život obyčejného občana. Přestěhoval jsem do Česka v půli 90. let, postupně jsem se vrátil do branže. Ale zájem o politiku jsem neztratil. Zažíváme velké změny. Už zase. Musím se k tomu vyjadřovat.

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice. Podle syna měl mrtvici

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

Z šestnáctileté dívky se vlivem vzácného onemocnění stala stařenka

Raizel Grace Calago z Filipín se ještě před dvěma lety účastnila soutěže krásy. Dnes ale vypadá jako padesátiletá žena...

Jágrova expřítelkyně Kopřivová přiznala krizi: Nevím, co bude dál

Ještě nedávno prožívala bývalá modelka Veronika Kopřivová (31) s manželem Miroslavem Dubovickým (31) a jejich roční...

Evu Decastelo mi kdysi vyfoukl Ruppert, měl větší tah na branku, říká Třeštík

Fotograf Tomáš Třeštík vyměnil loni spisovatelku Radku Třeštíkovou, se kterou má dvě děti, za novou partnerku,...